Marketing szeptany

WOM (Word OF Mouth) marketing to nic innego jak marketing szeptany, który w ostatnim czasie jest niezwykle bardzo popularny. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie działania marketingowe, których celem jest stymulowanie bądź prowokowanie do wypowiadania się na temat konkretnego produktu / usługi oferowanych przez daną firmę.

WOM marketing czyli marketing szeptany staje się coraz bardziej powszechny ze względu na swoje zalety. Nie od dziś wiadomo, że potencjalni klienci są skłonni bardziej uwierzyć w opinie i rekomendacje od innych osób aniżeli w nawet najlepsze reklamy.

Choć narzędziem szeptanego marketingu jest przede wszystkim bezpośrednia komunikacja - dyskusja twarzą w twarz, WOM marketing dobrze rozwija się za pośrednictwem Internetu. Fora internetowe, portale społecznościowe czy nawet treść blogów - wszystkie te „kanały” sprzyjają wymianie opinii przez użytkowników. To oni bowiem w przeważającej części są tak naprawdę odpowiedzialni za tworzenie treści w sieci.  

Z marketingiem szeptanym należy obchodzić się ostrożnie, bowiem nieumiejętne wykorzystywanie jego właściwości, może doprowadzić o posądzenie o nieuczciwą konkurencję.

Powrót do listy
Ocena: 4,86 (Ilość głosów: 91)
Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?