Responsywne strony www

Responsywne strony www

Responsywne strony www Responsywne strony www

Responsywne strony www

1. Nasze działania
Tworzymy strony, zgodne z techniką Responsive Web Design (RWD), dzięki której wygląd i układ tworzonych przez nas stron, automatycznie dostosowuje się  do rozmiaru okna urządzenia, na którym są wyświetlane, np. przeglądarek, tabletów, smartfonów. Strony tworzone w takiej technice są uniwersalne i wyświetlają się dobrze zarówno na wielkich ekranach, jak i małych ekranach. W zakres naszych prac, wchodzi projekt, wdrożenie oraz testy aplikacji mobilnej.
 

2. Czym jest responsywna strona internetowa?
Responsive web design, określany też, jako strony responsywne, czy RWD, to strony internetowe, które automatycznie dostosowują się do wielkości ekranu, na których są wyświetlane.
Nawigacja takich stron, zmienia się na urządzeniach mobilnych tak, aby była łatwiejsza w obsłudze na mniejszych wyświetlaczach. W responsywnych stronach dostosowuje się także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie pozostałe elementy wyglądu serwisu. Zmiany te sprzyjają  łatwej obsłudze strony oraz zwiększają jej czytelność, dzięki czemu użytkownicy nie zniechęcą się podczas przeglądania treści. 
Klienci, którzy decydują się na strony wykonane w technologi RWD, mają pewność, że każdy będzie w stanie zapoznać się z jego usługami, niezależnie od tego, gdzie, kiedy i w jaki sposób, przegląda jego stronę.

 
3. Dlaczego warto zainwestować w stronę responsywną?
Budowanie stron responsywnych, to trend, który zyskuje coraz większą popularność wśród firm na całym świecie. Fenomen ten wynika z faktu, że ilość urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów jest coraz większa , a strony wykonywane  w dotychczasowej technologii przestają być wystarczające. Coraz więcej osób przegląda strony internetowy za pomocą nowoczesnych urządzeń mobilnych, zarówno w czasie wolnym, na wakacjach, jak i w podróży. 
Kierując się doświadczeniem własnym oraz naszych Klientów wiemy, że oglądanie zwykłej strony internetowej na telefonie jest bardzo niewygodne, co wynika z nieintuicyjnej nawigacji i małych czcionek.
Zaletą stron Responsywnym, jest to, że ich czcionka, nawigacja i wielkość poszczególnych elementów, automatycznie 
dopasowuje się do wielkości monitorów urządzeń mobilnych. Dodatkowy atutem stron responsywnych jest to, że są one rekomendowane przez Google. Oznacza to, że będą one wyświetlać się na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach, niż te, które nie są wykonane w technologii RWD. 
 

4. Jak sprawdzić czy Twoja strona internetowa jest responsywna?
Bardzo prosto wystarczy wejść na specjalny test zgodności z urządzeniami przenośnymi przygotowany przez Google link poniżej:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/
 
5. Zalety stron responsywnych:
Jedna wersja strony dla wielu urządzeń,
Mniejsze koszty budowy i utrzymania niż stworzenie i utrzymanie kilku wersji stron,
Łatwe i przyjemne przeglądanie stron RWD na urządzeniach mobilnych,
Wygodne dotykowe menu,
Brak potrzeby powiększania/zoomowania strony przeczytać treść,
Wsparcie naturalnego pozycjonowania ze strony Google.


6. Wizualizacje:
Wizualizacja ta przedstawia stronę, która nie została wykonana w technologii RWD. Jak widać, zarówno na wersji desktopowej, jak i na urządzeniach mobilnych, pojawia się taki sam projekt, który jedynie ulega pomniejszeniu. Aby przeczytać treści na tablecie, czy telefonie, konieczne jest ręcznę powiększenie interesującego nas fragmentu (zoomowanie), co jest bardzo niewygodne.


Wersja ta ukazuje stronę responsywną, w której zostały wykonane indywidualne projekty na dopasowaną do urządzenia i przygotowana tak aby przyjemnie i ergonomicznie korzystało się z tej strony:

Powrót do listy
Ocena: 4,70 (Ilość głosów: 83)

Zobacz nasze realizacje

Śląskie Centrum Chorób Serca
Śląskie Centrum Chorób Serca
Ślaskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Dobra Sztela
Dobra Sztela
Dobra Sztela
Go Leasing
Go Leasing
Go Leasing
Medycyna estetyczna Wrocław
Medycyna estetyczna Wrocław
Medycyna estetyczna Wrocław
London School
London School
London School
Tatradycja
Tatradycja
Tatradycja
Strefa Ruchu
Strefa Ruchu
Strefa Ruchu
Polskie Centrum Dronowe PCD24
Polskie Centrum Dronowe PCD24
PCD24
Zobacz również
 • Projektowanie i tworzenie stron www Projektowanie i tworzenie stron www

  Projektowanie stron internetowych

 • sklepy internetowe - projektowanie i tworzenie sklepów dla firm z Katowic i Gliwic sklepy internetowe - projektowanie i tworzenie sklepów dla firm z Katowic i Gliwic

  Sklepy internetowe

 • Strony zgodne z WCAG 2.1 Strony zgodne z WCAG 2.1

  Strony zgodne z WCAG 2.1

 • Projektowanie portali internetowych Projektowanie portali internetowych

  Tworzenie portali internetowych

 • Prezentacje interaktywne Prezentacje interaktywne

  Prezentacje interaktywne

 • Identyfikacja wizualna i projektowanie logo - Katowice, Gliwice Identyfikacja wizualna i projektowanie logo - Katowice, Gliwice

  Projektowanie logotypów

Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?