Wysyłka maili przez PHPMailer SMTP przy użyciu skrzynki z Office365

Jeśli chcemy wysyłać wiadomości e-mail przez SMTP Office365 np przez: PHPMailer należy ustawić dane do połączenia jak poniżej:

  • Host: smtp.office365.com,
  • Login: to oczywiście nazwa pełna skrzynki,
  • Port: 587,
  • Rodzaj szyfrowania: Tls,
  • Uwierzytelnianie: Tak,
  • Typ uwierzytelnienia: Login.

 

Aby korzystać z wysyłki z maila, który jest w Office365 musi być włączona SMTP AUTH (autoryzacja SMTP) da się po zalogowaniu do Exchange admin centre czyli panelu do zarządzania kontami można wejść tutaj: https://admin.microsoft.com/Adminportal/Home?source=applauncher#/users i ustawić do danej skrzynki tą autoryzację.

ALE CO WAŻNE ! TO NIC NIE DAJE ! Jak to ustawiliśmy w tym miejscu bo Klient dał nam dane do tego panelu, to nic to nie dawało, a Pan z Supportu odpowiedział: "Opcję z GUI bardzo często nie mają rzeczywistego pokrycia z tym co można uzyskać przez PowerShella."

Aby dało się wysyłać z tej skrzynki mailowej trzeba to zrobić zgodnie z tą instrukcją: https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/clients-and-mobile-in-exchange-online/authenticated-client-smtp-submission i musi to być zrobione przez Support Office365 lub partnera, który zmieni to w programie: Exchange Online PowerShell i tylko wtedy będzie to działać.
 

Powrót do listy
Ocena: 4,69 (Ilość głosów: 45)
Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?