Instrukcja skonfigurowania Google Analytics

Poniżej znajduje się instrukcja jak wygenerować kod śledzenia z Google Analitycs i wprowadzić go w CMS Undicom:

 1. Wchodzimy na stronę: https://analytics.google.com/analytics/web/ i jeśli jesteśmy zalogowani na jakieś konto Google/Gmail wtedy przechodzimy dalej, jeśli nie to musimy się zalogować na swoje konto. Natomiast jeśli nie mamy konta to musimy założyć konto w Google/Gmail i wtedy się na nie zalogować.
   
 2. Jeśli nie mamy jeszcze żadnego analizowanego serwisu i wyskoczy nam taki widok jak poniżej, to naciskamy na Utwórz konto:

   
 3. Następnie wpisujemy nazwę konta, można tu podać domenę np www.mojastrona.pl lub po prostu nazwa Moje strona, jak wpiszemy to niżej dajemy Dalej.

   
 4. Następnie wybieramy opcję Sieć i naciskamy na dole Dalej.

   
 5. W następnym kroku podajemy szczegóły witryny:

  Nazwa witryny można tutaj powtórzyć to samo co wcześniej.
  Adres Url witryny, po lewej wybieramy czy http czy https czyli czy mamy SSL, po prawej wpisujemy nasz adres domeny.
  Kategoria branży, wybieramy z dostępnych branż do czego pasuje nasz serwis.
  Strefa czasowa, wybieramy tu nasz kraj czyli Polska

  Po ustawieniu wszystkiego na dole naciskamy na Utwórz.


   
 6. Teraz musimy zaakceptować warunki korzystania z Google Analytics, wiec zaznaczamy ptaszki Akceptuje.. i naciskamy na dole Akceptuj.
   
 7. Jak wyskoczy nam okienko z ustawieniem wysyłki powiadomień z Google, nie musimy tam nic wybierać i naciskamy na dole po prawej stronie Zapisz.
   
 8. Wszystko udało się zrobić poprawnie, teraz musimy skopiować kod, który będziemy musieli wkleić w CMS Undicom, więc kopiujemy kod zaznaczony poniżej. 
  Nie musimy tu już nic potwierdzać, naciskać żadnego guzika Zapisz. 

   
 9. Jak już mamy kod śledzenia, kopiujemy go i najlepiej zapisujemy sobie gdzieś, następnie logujemy się do CMS/panelu administracyjnego Undicom do swojej strony i wchodzimy do zakładki Ustawienia i po lewej stronie wybieramy Integrację i wklejamy kod śledzenia i naciskamy na dole Zapisz.

   
 10. Wszystko gotowe, teraz logując się swoim kontem do Google możemy analizować statystyki odwiedzin naszego serwisu.

   
Powrót do listy
Ocena: 4,88 (Ilość głosów: 121)
Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?