Oferta

Tworzenie portali internetowych

Zamów bezpłatną wycenę na serwis internetowy
Tworzenie portali internetowych

Portale internetowe są obecnie jednym z ważniejszych form przekazu informacji dla dużej ilości użytkowników. Obecna technologia pozwala zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających i kreatywnych Klientów. Popularne portale społecznościowe, vortale tematyczne, czy serwisy korporacyjne potwierdzają, że zapotrze-bowanie na tego typu media jest bardzo duże.

Celem portalu jest przekazanie informacji w taki sposób, aby szybko stały się przedmiotem zainteresowania szerokiego grona interne-towych użytkowników lub niejako wciągnąć internautów do współtworzenia wirtualnej rzeczywistości. Im bardziej przyjazny i funkcjonalny portal, przyjmując, że sam pomysł na portal jest dobry, tym większe prawdopodobieństwo, że powtórzy się sukces Marka Zuckerberga. Chcemy dzielić takie sukcesy z Państwem, dlatego stawiamy przede wszystkim na terminowość realizacji i profesjonalizm świadczonych przez nas usług.

Tworzymy nowoczesne portale przyjazne użytkownikom, z logicznym interfejsem, estetyczną grafiką i dopasowanym stylem do rodzaju branży. Naszym „asem w rękawie” jest prosty w obsłudze panel zarządzania treścią, dając administratorowi możliwość min. zaprezentowania informacji w różnej postaci i wykonywania modyfikacji już wprowadzonych danych.

Wciąż pracujemy i rozwijamy swoje umiejętności, bazujemy na bogatym doświadczeniu naszej kadry, dzieląc się nim podczas pracy nad portalem.

Prezentujemy podstawowe etapy tworzenia portalu internetowego:
 

1. Wywiad

Wywiad na temat portalu internetowegoNa początku współpracy poświęcamy dużo czasu na szczegółowe zapoznanie się z tematyką portalu i wizją Klienta. Następnie omawiamy wszystkie pomysły, tworzymy zakres funkcjonalny portalu wspólnie z Klientem, dzielimy całość pomysłu na części składowe projektu.
Nazwa portalu jest bardzo ważna z punktu komercyjnego i marketingowego, dlatego pomagamy w doborze nazwy domeny oraz rejestracji adresu, pod którym będzie widoczna strona portalu. Jeżeli nie posiadają Państwo pomysłu na logo portalu, proponujemy ciekawe rozwiązania dla graficznego zobrazowania nazwy Państwa e-biznesu. Istotne jest też, na jakim serwerze umieszczone będą dane - zawsze mogą Państwo liczyć na nasze doświadczenie i wiedzę.
Podsumowaniem wywiadu jest ustalenie najwygodniejszej formy komunikacji i harmonogramu realizacji prac dla obu stron oraz określenie budżetu na wykonanie projektu.

2. Funkcjonalności portalu

Funkcjonalność portalu To odpowiedź, jak działa portal, co trzeba kliknąć, jak ma się wyświetlać treść. Na podstawie wywiadu mamy już wstępny zarys podstawowych funkcjonalności portalu, który będziemy wzbogacać o kolejne punkty planu. 
Ustalamy wspólnie z Klientem wszystkie elementy, funkcje i pełną strukturę strony głównej oraz podstron. Po otrzymaniu specyfikacji od Klienta uzupełniamy ją o ustalenia w trakcie rozmów, dbając o każdy szczegół działania i wyglądu portalu.
W zależności od wybranych przez Klienta funkcjonalności i przeznaczenia portalu podpowiadamy najlepsze rozwiązania technologiczne i graficzne. Ten etap synergicznie uzupełnia się z trzecim etapem, kiedy przechodzimy do projektu graficznego.

3. Projekt graficzny

Projekt graficzny portaluNa podstawie zebranych informacji, materiałów i zdjęć dostarczonych przez Klienta, wykonujemy projekt graficzny strony głównej portalu. Następnie wraz z Klientem omawiamy projekt, wprowadzamy ewentualne korekty zaproponowane przez Klienta.
Kierując się zasadą "od ogółu do szczegółu" tworzymy i analizujemy cały proces działań, interakcji i funkcjonalności portalu, który przedstawiamy na kolejnych projektach graficznych podstron, po zaakceptowaniu przystępujemy do zaprogramowania portalu.
 

4. Oprogramowanie

Oprogramowanie portalu informacyjnegoNa tym etapie zajmiemy się oprogramowaniem portalu internetowego. Szczególny nacisk kładziemy na szybkie działanie portalu, błyskawiczne ładowanie danych oraz optymalizację strony pod wyszukiwarki internetowe takie jak Google.pl. Wszystkie szczegóły budowanego portalu są na bieżąco omawiane z Klientem, aby posiadał pełną wiedzę o programowanych modułach portalu. Na życzenie Klienta możemy zaprogramować:
 • kalendarium (imprez, spotkań itp.),
 • newsy (aktualności),
 • wyszukiwarkę,
 • galerię (np. użytkowników, galerie zdjęć z imprez),
 • newsletter (np. do wysyłania masowej informacji do czytelników),
 • katalog (firm współpracujących, partnerów medialnych itd.),
 • ogłoszenia (tworzenie, promowanie, dodawanie, modyfikowanie),
 • blogi,
 • różne wersje językowe,
 • szybkie płatności (konfiguracja z płatnościami elektronicznymi,SMS),
 • bannery (projekty graficzne i flashowe).

5. Uruchomienie i testy

Uruchomienie i testy portaluI oto nadchodzi chwila, kiedy portal jest gotowy. Zanim przekażemy go do użytku publicznego oczywiście wszystko testujemy, sprawdzamy, aby mieć pewność, że nasz Klient będzie w pełni usatysfakcjonowany. Poprawność działania, szybkie wyświetlanie informacji oraz atrakcyjna grafika portalu jest zarówno wizytówką Państwa pomysłu, jak i naszych umiejętności.
Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zrealizowane przez nas projekty portali internetowych były jak najlepsze.

6. Uruchomienie portalu na serwerze

Uruchomienie portalu na serwerzeGłównym celem na tym etapie jest umieszczenie strony w Internecie pod wybranym wcześniej adresem internetowym.
W zależności od wybranej technologii oraz funkcjonalności serwisu, dobierzemy serwer o najbardziej korzystnych parametrach, na którym umieścimy portal internetowy. W kwestii serwerów i hostingu Klienci mogą liczyć na nasze doświadczenie w wyborze najlepszego rozwiązania.

7. Reklama

Reklama portalu internetowegoTo dodatkowa opcja dla tych Klientów, którzy szczególny nacisk kładą na promocje portalu.
W ramach tego punktu omawiamy z Klientem:
 • wykorzystanie przestrzeni reklamowej w portalu,
   
 • możliwość reklamowania się przez sprawdzony social media marketing np. profil na Facebook,
   
 • opracowanie identyfikacji firmowej na podstawie zaprojektowanego logotypu,
   
 • opracowanie tekstów przez profesjonalnego copywritera.
Jeśli masz pomysł na e-biznes, serdecznie zapraszamy do współpracy. Nasza profesjonalna kadra pomoże w osiągnięciu nawet najbardziej ambitnego celu.
Nasze portfolio, zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.
Kontakt z nami