Adresy internetowe, domeny

Chcąc stworzyć własną stronę internetową, która będzie mogła ujrzeć światło dzienne albo też mieć dostęp do konta e-mail, koniecznością jest rejestracja domeny internetowej.
 

Domena internetowa to nic innego jak adres strony internetowej, z którą mamy styczność na co dzień, przy okazji korzystania z zasobów Internetu. Każda domena internetowa, bez względu na to, przez jaką firmę jest rejestrowana składa się z trzech elementów: nazwy protokołu www, nazwy właściwej, rozszerzenia (na przykład: .pl, .org, .com, .info).
 

Jeśli chcemy posiadać własną stronę internetową bądź mieć dostęp do adresu mailowego, koniecznością jest zakup domeny, czyli właśnie jej rejestracja. Można tego dokonać za pomocą wielu firm, w tym także i naszej. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią nazwę oraz rozszerzenie z dostępnych możliwości.

Po zakończeniu najważniejszych operacji oraz uregulowaniu należności klient otrzymuje dostęp do panelu administracyjnego, skąd może zarządzać własną domeną internetową. Rejestracja domeny, a następnie jej utrzymanie wiąże się z dokonaniem opłaty, najczęściej w formie rocznego abonamentu.
 

Dlaczego warto zdecydować się na rejestrację domeny internetowej właśnie u nas? Nie da się ukryć, że na skuteczną promocję w Internecie, ogromny wpływ ma odpowiedni wybór domeny internetowej. Łatwy, a zarazem szybko zapadający w pamięć adres internetowy, kojarzący się z firmą bądź oferowanym przez nią produktem, może w krótkim czasie przyczynić się do odniesienia sukcesu w sieci związanego ze zwiększaniem się liczby klientów.

Powrót do listy
Ocena: 4,93 (Ilość głosów: 73)
Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?