Reklama przez aplikacje w portalach społecznościowych

Facebook jest jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych. Choć z pozoru jest to mało skomplikowana strona internetowa, tak naprawdę składa się na nią złożony system, który tworzą specjalne aplikacje na Facebooka.

Aplikacje na Facebooka to dedykowane programy, które powstały w oparciu o API oraz inne nowoczesne internetowe technologie. Z tego rodzaju programów można korzystać wyłącznie za pośrednictwem konta założonego na stronie Facebook.com. Choć z aplikacji można korzystać wyłącznie z poziomu tego portalu społecznościowego, tak naprawdę są one umieszczone na zewnętrznym serwerze.

Jakie korzyści można osiągnąć, wykorzystując aplikacje na Facebooka? Odpowiedź jest krótka - nowych, potencjalnych klientów. Praktyka wykazała, że po pojawieniu się nowej aplikacji działa efekt wirusowy. Jeżeli ktoś zainstaluje aplikację, zaraz dowiedzą się o tym jego znajomi, co spowoduje, że ktoś kolejny się nią zainteresuje.

Aplikacje na Facebooka mogą okazać się doskonałym narzędziem, ułatwiającym budowanie wizerunki danej marki w portalu społecznościowym, co z kolei wpływa korzystnie na prowadzoną kampanię reklamową w Internecie.

Powrót do listy
Ocena: 4,98 (Ilość głosów: 65)
Nie czekaj dłużej!

Stwórzmy coś wspólnie. Opowiedz nam o swoim pomyśle, odpowiedz na kilka pytań (jesteśmy dociekliwi!) a potem… rozsiądź się wygodnie w fotelu i czekaj na efekty. Twój projekt jest już w drodze. Przekonaliśmy Cię?