Oferta

Responsywne strony internetowe

Zamów bezpłatną wycenę na serwis internetowy

1. Nasze działania

Tworzymy strony, zgodne z techniką Responsive Web Design (RWD), dzięki której wygląd i układ tworzonych przez nas stron, automatycznie dostosowuje się  do rozmiaru okna urządzenia, na którym są wyświetlane, np. przeglądarek, tabletów, smartfonów. Strony tworzone w takiej technice są uniwersalne i wyświetlają się dobrze zarówno na wielkich ekranach, jak i małych ekranach. W zakres naszych prac, wchodzi projekt, wdrożenie oraz testy aplikacji mobilnej.2. Czym jest responsywna strona internetowa?

Responsive web design, określany też, jako strony responsywne, czy RWD, to strony internetowe, które automatycznie dostosowują się do wielkości ekranu, na których są wyświetlane.
Nawigacja takich stron, zmienia się na urządzeniach mobilnych tak, aby była łatwiejsza w obsłudze na mniejszych wyświetlaczach. W responsywnych stronach dostosowuje się także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie pozostałe elementy wyglądu serwisu. Zmiany te sprzyjają  łatwej obsłudze strony oraz zwiększają jej czytelność, dzięki czemu użytkownicy nie zniechęcą się podczas przeglądania treści. 
Klienci, którzy decydują się na strony wykonane w technologi RWD, mają pewność, że każdy będzie w stanie zapoznać się z jego usługami, niezależnie od tego, gdzie, kiedy i w jaki sposób, przegląda jego stronę.

 

3. Dlaczego warto zainwestować w stronę responsywną?

Budowanie stron responsywnych, to trend, który zyskuje coraz większą popularność wśród firm na całym świecie. Fenomen ten wynika z faktu, że ilość urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów jest coraz większa , a strony wykonywane  w dotychczasowej technologii przestają być wystarczające. Coraz więcej osób przegląda strony internetowy za pomocą nowoczesnych urządzeń mobilnych, zarówno w czasie wolnym, na wakacjach, jak i w podróży. 
Kierując się doświadczeniem własnym oraz naszych Klientów wiemy, że oglądanie zwykłej strony internetowej na telefonie jest bardzo niewygodne, co wynika z nieintuicyjnej nawigacji i małych czcionek.
Zaletą stron Responsywnym, jest to, że ich czcionka, nawigacja i wielkość poszczególnych elementów, automatycznie 
dopasowuje się do wielkości monitorów urządzeń mobilnych. Dodatkowy atutem stron responsywnych jest to, że są one rekomendowane przez Google. Oznacza to, że będą one wyświetlać się na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach, niż te, które nie są wykonane w technologii RWD. 


4. Jak sprawdzić czy Twoja strona internetowa jest responsywna?

Bardzo prosto wystarczy wejść na specjalny test zgodności z urządzeniami przenośnymi przygotowany przez Google link poniżej:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/
 

5. Zalety stron responsywnych:

  • Jedna wersja strony dla wielu urządzeń,
  • Mniejsze koszty budowy i utrzymania niż stworzenie i utrzymanie kilku wersji stron,
  • Łatwe i przyjemne przeglądanie stron RWD na urządzeniach mobilnych,
  • Wygodne dotykowe menu,
  • Brak potrzeby powiększania/zoomowania strony przeczytać treść,
  • Wsparcie naturalnego pozycjonowania ze strony Google.

6. Wizualizacje:

Wizualizacja ta przedstawia stronę, która nie została wykonana w technologii RWD. Jak widać, zarówno na wersji desktopowej, jak i na urządzeniach mobilnych, pojawia się taki sam projekt, który jedynie ulega pomniejszeniu. Aby przeczytać treści na tablecie, czy telefonie, konieczne jest ręcznę powiększenie interesującego nas fragmentu (zoomowanie), co jest bardzo niewygodne.Wersja ta ukazuje stronę responsywną, w której zostały wukonane indywidualne projekty na dopasowaną do urządzenia i przygotowana tak aby przyjemnie i ergonomicznie korzystało się z tej strony: